Bloog Wirtualna Polska
Są 1 273 484 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

French żelowy

środa, 17 października 2012 10:46

W Polsce wciąż króluje moda na stylizację french. Pomimo iż projektanci, modelki i wielkie gwiazy kreują modę na jednokolorowe paznokcie o kształcie migdału Panie znad Wisły wciąż chętnie wracają do tej klasycznej, pasującej do każdej okazji stylizacji, najchętniej w wersji kwadratu.

 

Dziś kilka propozycji stylizacji french wykonanych żelem UV dla bardziej i mniej odważnych Pań :)

 

I na koniec mała metamorfoza - jak wielką różnicę robi dobrze i źle wykonana stylizacja! Nie bez powodu wrśód profesjonalistek panuje opinia, iż stylizacja french jest najtrudniejszym ze wszystkich zdobień.

 


Podziel się
oceń
0
0

Jak dbać o paznokcie wystylizawane żelem i akrylem?

środa, 17 października 2012 10:31

Zarówno paznokcie żelowe jak i akrylowe nie są niezniszczalne. Wiele kobiet nieświadomie prowadzi do zniszczenia stylizacji, zrzucając jednocześnie winę na złe wykonanie paznokci. Jak zatem ustrzec się błędów, które sprzyjają pękaniu i odchodzeniu żelu i akrylu od płytki paznokcia?

 

 

 

  Przed zabiegiem przedłużania:

 •   Do 7 dni przed stylizacją nie wycinaj skórek.

 •  Do 2 godzin przed stylizacją nie mocz długotrwale  dłoni, nie stosuj również rozmiękczających preparatów do usuwania skórek.

 

W trakcie zabiegu:

 

Pamiętaj, że utrudnianie pracy stylistce przekłada się w  znacznym stopniu na czas i jakość wykonanej usługi. Staraj się więc jak najbardziej ułatwić jej pracę.

 • Usiądź wygodnie na wprost stylistki. Nie siedź bokiem, dłonie trzymaj przed sobą „na płasko” na stoliku, aby stylistka miała do nich łatwy dostęp. Dłonie koniecznie trzymaj luźno.

 • Nie podpieraj rękami głowy, nie poprawiaj włosów ani ubrania, nie drap się, nie dotykaj paznokci – wszystko to może zatłuścić płytkę lub zabrudzić nałożony już produkt, przez co żel będzie się zapow

  ietrzał! Jeżeli musisz odebrać telefon zapytaj, czy możesz w danej chwili.

 • Słuchaj uważnie instrukcji, jakie wydaje stylistka!

 • Jeżeli po włożeniu dłoni do lampy żel piecze – wyjmij dłoń w monecie, w którym poczujesz ciepło! Nie czekaj, aż zacznie piec. Mocno przyciśnij palec do stolika (z dala od światła lampy!). Przyczyn pieczenia żelu jest wiele - od produktu, poprzez temperaturę otoczenia, indywidualne uwarunkowania organizmu, aż po uszkodzoną płytkę.

 • Wkładaj dłonie do lampy zwinnym ruchem – zbyt wolne wyjmowanie jednej dłoni i wkładanie drugiej sprzyja zlewaniu się żelu na skórki. Szybko wyciągaj jedną dłoń z lampy, nie obawiaj się, że zahaczysz o coś i uszkodzisz żel, ostrożnie ale jednak dość szybko włóż drugą dłoń. W lampie dłonie trzymaj płasko, tak aby żel pozostał dokładnie w tym miejscu, w którym położyła go stylistka  Choć  te zasady mogą wydawać się to błahe, mają one zasadniczy związek z czasem wykonywania stylizacji (przestrzeganie ich skróci czas opracowywania paznokcia), komfortem klientki (piłowanie żelu, który zlał się na skórki może być bolesne i ranić skórki!) oraz jakości usługi (w przypadku „zalania” skórek żel na 100% będzie się zapowietrzał).

Po zabiegu:

 • Przez 7 dni nie wykonuj zabiegu manicure – zbyt wczesne wycinanie, odpychanie czy skubanie skórek powoduje zapowietrzenia!

 • Przedłużonych paznokci nie skracaj samodzielnie – skrócenie paznokci   pilnikiem może skutkować odwarstwianiem się żelu/akrylu od wolnego brzegu  (końcówki) paznokcia, natomiast obcięcie cążkami spowoduje powstawanie w masie mikropęknięć, które osłabiają budowę paznokcia prowadząc do pęknięć i złamań.

 • Nie piłuj boków! Osłabisz w ten sposób konstrukcję – paznokcie staną się łamliwe.

 • Nie gryź żelu/akrylu!

 • Jeżeli zauważysz małe zapowietrzenie – umyj dłonie, dokładnie osusz, odtłuść paznokieć (preparatem do odtłuszczania płytki paznokcia, zmywaczem bez witamin czy spirytusem) i pomaluj bezbarwnym lakierem „zalewając” zapowietrzenie.

 • W przypadku dużego zapowietrzenia koniecznie odwiedź stylistkę w celu skorygowania problemu – pod  odchodzącą od płytki masą żelową czy akrylową zbiera się wilgoć i rozmnażają bakterie, co może skończyć się np. grzybicą.

 • Po ok. 3-4 tygodniach żel/akryl należy uzupełnić lub zdjąć. Nie próbuj zdejmować paznokci sama! Nieumiejętne piłowanie spowoduje bolesne przepiłowania, na które jedynym lekarstwem jest czas – w przypadku mocnego przepiłowania paznokcia nie ma możliwości położenia na nim żelu czy akrylu, a płytka jest tak cienka, że do czasu „przerośnięcia” uszkodzenia boli nawet zwykły dotyk. Nieumiejętne piłowanie, zdzieranie masy paznokciami, cążkami, zębami!, podważanie patyczkami itp. powoduje uszkodzenia naturalnej płytki paznokcia oraz ból. Jest także zasadniczą przyczyną powstania mitu na temat szkodliwości żelu i akrylu na paznokcie!

 • Dbaj o dłonie! Do prac domowych używaj gumowych rękawic, codziennie wcieraj w dłonie krem nawilżający, a w skórki wokół paznokcia oliwkę do tego celu przeznaczoną. Pamiętaj, że nawet najpiękniejsze paznokcie nie będą się ładnie i elegancko prezentowały na zniszczonych dłoniach.


Podziel się
oceń
3
0

Lubię to

Archiwum