Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 226 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Blog przeniesiony!

niedziela, 10 lutego 2013 8:26

 

 

Blog został przeniesiony na adres: http://urodatarnow.blogspot.com/

 

Zapraszam serdecznie

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

French żelowy

środa, 17 października 2012 10:46

W Polsce wciąż króluje moda na stylizację french. Pomimo iż projektanci, modelki i wielkie gwiazy kreują modę na jednokolorowe paznokcie o kształcie migdału Panie znad Wisły wciąż chętnie wracają do tej klasycznej, pasującej do każdej okazji stylizacji, najchętniej w wersji kwadratu.

 

Dziś kilka propozycji stylizacji french wykonanych żelem UV dla bardziej i mniej odważnych Pań :)

 

I na koniec mała metamorfoza - jak wielką różnicę robi dobrze i źle wykonana stylizacja! Nie bez powodu wrśód profesjonalistek panuje opinia, iż stylizacja french jest najtrudniejszym ze wszystkich zdobień.

 


Podziel się
oceń
0
0

Jak dbać o paznokcie wystylizawane żelem i akrylem?

środa, 17 października 2012 10:31

Zarówno paznokcie żelowe jak i akrylowe nie są niezniszczalne. Wiele kobiet nieświadomie prowadzi do zniszczenia stylizacji, zrzucając jednocześnie winę na złe wykonanie paznokci. Jak zatem ustrzec się błędów, które sprzyjają pękaniu i odchodzeniu żelu i akrylu od płytki paznokcia?

 

 

 

  Przed zabiegiem przedłużania:

 •   Do 7 dni przed stylizacją nie wycinaj skórek.

 •  Do 2 godzin przed stylizacją nie mocz długotrwale  dłoni, nie stosuj również rozmiękczających preparatów do usuwania skórek.

 

W trakcie zabiegu:

 

Pamiętaj, że utrudnianie pracy stylistce przekłada się w  znacznym stopniu na czas i jakość wykonanej usługi. Staraj się więc jak najbardziej ułatwić jej pracę.

 • Usiądź wygodnie na wprost stylistki. Nie siedź bokiem, dłonie trzymaj przed sobą „na płasko” na stoliku, aby stylistka miała do nich łatwy dostęp. Dłonie koniecznie trzymaj luźno.

 • Nie podpieraj rękami głowy, nie poprawiaj włosów ani ubrania, nie drap się, nie dotykaj paznokci – wszystko to może zatłuścić płytkę lub zabrudzić nałożony już produkt, przez co żel będzie się zapow

  ietrzał! Jeżeli musisz odebrać telefon zapytaj, czy możesz w danej chwili.

 • Słuchaj uważnie instrukcji, jakie wydaje stylistka!

 • Jeżeli po włożeniu dłoni do lampy żel piecze – wyjmij dłoń w monecie, w którym poczujesz ciepło! Nie czekaj, aż zacznie piec. Mocno przyciśnij palec do stolika (z dala od światła lampy!). Przyczyn pieczenia żelu jest wiele - od produktu, poprzez temperaturę otoczenia, indywidualne uwarunkowania organizmu, aż po uszkodzoną płytkę.

 • Wkładaj dłonie do lampy zwinnym ruchem – zbyt wolne wyjmowanie jednej dłoni i wkładanie drugiej sprzyja zlewaniu się żelu na skórki. Szybko wyciągaj jedną dłoń z lampy, nie obawiaj się, że zahaczysz o coś i uszkodzisz żel, ostrożnie ale jednak dość szybko włóż drugą dłoń. W lampie dłonie trzymaj płasko, tak aby żel pozostał dokładnie w tym miejscu, w którym położyła go stylistka  Choć  te zasady mogą wydawać się to błahe, mają one zasadniczy związek z czasem wykonywania stylizacji (przestrzeganie ich skróci czas opracowywania paznokcia), komfortem klientki (piłowanie żelu, który zlał się na skórki może być bolesne i ranić skórki!) oraz jakości usługi (w przypadku „zalania” skórek żel na 100% będzie się zapowietrzał).

Po zabiegu:

 • Przez 7 dni nie wykonuj zabiegu manicure – zbyt wczesne wycinanie, odpychanie czy skubanie skórek powoduje zapowietrzenia!

 • Przedłużonych paznokci nie skracaj samodzielnie – skrócenie paznokci   pilnikiem może skutkować odwarstwianiem się żelu/akrylu od wolnego brzegu  (końcówki) paznokcia, natomiast obcięcie cążkami spowoduje powstawanie w masie mikropęknięć, które osłabiają budowę paznokcia prowadząc do pęknięć i złamań.

 • Nie piłuj boków! Osłabisz w ten sposób konstrukcję – paznokcie staną się łamliwe.

 • Nie gryź żelu/akrylu!

 • Jeżeli zauważysz małe zapowietrzenie – umyj dłonie, dokładnie osusz, odtłuść paznokieć (preparatem do odtłuszczania płytki paznokcia, zmywaczem bez witamin czy spirytusem) i pomaluj bezbarwnym lakierem „zalewając” zapowietrzenie.

 • W przypadku dużego zapowietrzenia koniecznie odwiedź stylistkę w celu skorygowania problemu – pod  odchodzącą od płytki masą żelową czy akrylową zbiera się wilgoć i rozmnażają bakterie, co może skończyć się np. grzybicą.

 • Po ok. 3-4 tygodniach żel/akryl należy uzupełnić lub zdjąć. Nie próbuj zdejmować paznokci sama! Nieumiejętne piłowanie spowoduje bolesne przepiłowania, na które jedynym lekarstwem jest czas – w przypadku mocnego przepiłowania paznokcia nie ma możliwości położenia na nim żelu czy akrylu, a płytka jest tak cienka, że do czasu „przerośnięcia” uszkodzenia boli nawet zwykły dotyk. Nieumiejętne piłowanie, zdzieranie masy paznokciami, cążkami, zębami!, podważanie patyczkami itp. powoduje uszkodzenia naturalnej płytki paznokcia oraz ból. Jest także zasadniczą przyczyną powstania mitu na temat szkodliwości żelu i akrylu na paznokcie!

 • Dbaj o dłonie! Do prac domowych używaj gumowych rękawic, codziennie wcieraj w dłonie krem nawilżający, a w skórki wokół paznokcia oliwkę do tego celu przeznaczoną. Pamiętaj, że nawet najpiękniejsze paznokcie nie będą się ładnie i elegancko prezentowały na zniszczonych dłoniach.


Podziel się
oceń
3
0

Przedłużanie rzęs 1:1

czwartek, 13 września 2012 17:45

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 polega na przyklejeniu jednej sztucznej rzęsy do każdej kolejnej rzęsy naturalnej. Rzęsy stosowane do przedłużania można wybrać spośród naturalnych (pozyskiwanych z norki syberyjskiej) oraz syntetycznych. Tzw. norki wyglądem zdecydowanie bardziej przypominają naturalną ludzką rzęsę, są delikatniejsze i lżejsze. Niestety jako wyrób pochodzenia odzwierzęcego mogą uczulać! Rzęsy syntetyczne produkowane przez naprawdę dobre firmy będą zdobiły oko równie efektownie jak „norki”.

 

 Zabieg przedłużania rzęs 1:1 trwa od 1,5 do 3-4 godzin. Czas ten zależny jest od ilości rzęs, które posiada klientka i wprawy osoby wykonującej stylizację oraz faktu. Pierwsze założenie rzęs trwa zdecydowanie dłużej niż uzupełnienie. Z kolei czas uzupełniania może się różnić w zależności od liczby rzęs, które należy dokleić, aby pozbyć się ubytków.

Dzień lub dwa przed przedłużaniem rzęs należy wykonać hennę.

 

 Naturalna rzęsa żyje ok. 3 miesięcy, następnie wypada, dlatego też średni czas pomiędzy kolejnymi zabiegami wynosi od 3 do 5 tygodni. Na co dzień nie zwracamy uwagi jak często i jak  wiele rzęs wypada w ciągu doby. W przypadku rzęs przedłużonych jesteśmy tego bardziej świadome, należy przy tym pamiętać, iż jest to stan w 100% naturalny!

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu przedłużania rzęs:

 • brak naturalnych rzęs,
 • łysienie (alopecia),
 • chemioterapia (aplikacja możliwa jest dopiero po zakończeniu pełnego leczenia, w momencie gdy zostaje przywrócony prawidłowy wzrost owłosienia),
 • zapalenie spojówek,
 • zaćma,
 • jaskra,
 • zespół suchego oka,
 • infekcje oka,
 • opryszczka powiek, 
 • stany zapalne skóry okolic oka,
 • stwierdzone infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze oka lub jego bezpośredniej okolicy,
 • wcześniejsze wykonanie trwałej ondulacji rzęs,
 • trichotillomania - nerwowe bezwiedne wyrywanie rzęs.

 

Nadpobudliwość i brak cierpliwości mogą być przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

 

Szkła kontaktowe nie są przeciwwskazaniem do przedłużania rzęs, należy je jednak przed zabiegiem usunąć.

 

Sytuacje, które mogą wpłynąć na szybsze wypadnie rzęs:

 • ciąża,
 • zmiany hormonalne,
 • uszkodzenia z przeszłości: podcięcie lub przypalenie rzęs, co np. naruszyło strukturę cebulki rzęsy,
 • drapanie się i tarcie oczu,
 • używanie tłustych (olejki, płyny dwufazowe) kosmetyków do demakijażu oczu (zawierają substancje rozpuszczające klej),
 • używanie wodoodpornych kosmetyków oraz preparatów do ich usuwania,
 • używanie cieni w kremie, gdy są nałożone zbyt blisko rzęs (są tłuste),
 • tuszowanie rzęs.

Przed wykonaniem zabiegu klientka powinna zostać poinformowana o przeciwwskazaniach oraz podpisać oświadczenie o ich braku.


Podziel się
oceń
0
0

Pedicure - jak wykonać go samodzielnie?

sobota, 25 sierpnia 2012 13:50

Zadbane stopy ozdobione modnymi sandałkami przyciągają wzrok i budzą zachwyt. Gładka skóra i pomalowane paznokcie to podstawa wakacyjnej elegancji.

Aby nasze stopy budziły latem zachwyt, musimy dbać o nie przez cały rok. Nie jest to trudne. Jednak by efekty były widoczne potrzeba systematyczności i czasu. Dlatego... zacznij już dziś!

Krok pierwszy: Wyznacz sobie jeden dzień w tygodniu, w którym masz wolne popołudnie bądź wieczór i możesz poświęcić je swoim stopom.


Krok drugi: Zaopatrz się w niezbędne przybory. Oto one:

 - obcinacz do paznokci,
- pilnik,
- polerka,
- patyczki z drzewa pomarańczowego lub bukszpanu,
- tarka drewniana,
- płyn do zmiękczania skórek,
- olejek do skórek (może być także oliwka do ciała bądź olej roślinny - np oliwa z oliwek),
- peeling

- odżywczy krem lub maska,

- tabletki do pedicure, sól do kąpieli bądź delikatne mydełko w płynie,- ręcznik i miska,
- jeżeli malujesz paznokcie - lakier w wybranym kolorze, baza (może być odżywka) i lakier nawierzchniowy.


Krok trzeci: Zabieg pedicure

1. Odśwież stopy - umyj wodą i mydłem, osusz, zmyj lakier.

 

2. Skróć paznokcie i opiłuj je. Pamiętaj, że paznokcie u stóp należy piłować na prosto! Zaokrąglanie boków prowadzi do bolesnego wrastania!

3. Do miski nalej ciepłej wody. Rozpuść w niej tabletkę do pedicure, garść soli do kąpieli bądź nieco mydła w płynie.

4. Nałóż na skórki płyn zmiękczający i zamocz stopy w relaksującej kąpieli.

5. Po 7-10 minutach kąpieli osusz jedną stopę, nałóż jeszcze raz płyn zmiękczający i okrężnymi ruchami bardzo delikatnie usuń patyczkiem skórki. Tarką zetrzyj nadmiar zrogowaciałego naskórka z podeszwy stopy. Następnie w paznokcie oraz skórki wetrzyj oliwkę. Powtórz zabieg na drugiej stopie.

6. Wykonaj peeling obu stóp. Dokładnie zmyj produkt.

7. Wetrzyj w stopy odżywczy krem i nałóż bawełniane skarpetki. Możesz zastosować także maskę do stóp - kieruj się wskazówkami zamieszczonymi przez producenta na opakowaniu.

Jeżeli chcesz pomalować paznokcie:

8. Po wtarciu kremu zetrzyj nadmiar tłuszczu (oliwka plus krem) z paznokci - najlepiej przy pomocy patyczka do czyszczenia uszu nasączonego płynem odtłuszczającym*. Zabieg ten powtarzaj tak długo, aż powierzchnia paznokci stanie się matowa. Nałóż bazę i poczekaj aż wyschnie. Następnie nałóż dwie warstwy kolorowego lakieru i top coat.

Pamiętaj by po pomalowaniu paznokci przez kilka godzin nie wkładać pełnych butów ani nie kłaść się spać, ponieważ zniszczysz swoje wspaniałe dzieło!


Zabieg pedicure powtarzaj regularnie co tydzień lub dwa!


* Nie odtłuszczaj paznokci zmywaczem, ponieważ zawiera on witaminy oraz inne substancje zawierające tłuszcze - paznokcie będą wysuszone, ale nie odtłuszczone. Do odtłuszczania stosuj specjalne płyny (dostępne w buteleczkach z pędzelkiem, jak lakier), cleaner lub aceton kosmetyczny.

 

Regularnie wykonywany pedicure przyniesie piękne i trwałe efekty.

Na zdjęciu profesjolanie wykonany pedicure frezowy, którym uraczyłam dziś znajomego Pana ;) Pozdrawiam serdecznie :)Podziel się
oceń
0
0

Sekrety domowej pielęgnacji dłoni i panzokci

środa, 15 sierpnia 2012 20:06

Każda z nas pragnie, aby jej dłonie wyglądały pięknie i przez długie lata zachowały młodość. Jak to osiągnąć? Wbrew pozorom nie musimy wydać fortuny na profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetycznym. Najważniejsza jest systematyczność!

 

Oto kilka porad jak zadbać o dłonie i nie zbankrutować ;)

 

 

Manikiur wykonuje się systematycznie co tydzień! Przestrzeganie tej zasady sprawi, że dłonie i paznokcie zawsze będą piękne i zadbane.


Co jest potrzebne do wykonania manikiuru?

Do wykonania manikiuru w domu potrzebne są:
- cążki do skracania paznokci (choć lepszy będzie pilnik)
- pilnik,
- polerka,
- kopytko do odsuwania skórek lub patyczki z drzewa pomarańczowego lub bukszpanu,
- płyn do zmiękczania skórek,
- cążki do skórek,
- olejek do skórek (może być także oliwka do ciała bądź olej roślinny - np oliwa z oliwek)
- odżywka do paznokci,
- ręcznik i miseczka
- jeżeli malujemy paznokcie - lakier w wybranym kolorze, baza (może być odżywka) i lakier nawierzchniowy.

Jaki pilnik wybrać i jak go stosować?

Wybierając pilnik należy zwrócić uwagę na jego gradację, czyli ziarnistość. Im niższa ziarnistość tym pilnik jest ostrzejszy. Pilniki o niskiej gradacji służą do skracania długich paznokci, a także opracowywania masy żelowej bądź akrylowej. Pilniki o bardzo wysokiej gradacji służą do polerowania.

Do skracania bardzo długich paznokci polecam pilnik o gradacji 120. Pilnik ten świetnie sprawdza się również w ścieraniu zgrubiałego naskórka wokół paznokcia.
Do tradycyjnego manikiuru i co dzinnego użytku polecam pilnik o gradacji 180. Można nim szybko skrócić paznokcie i nadać im ładny kształt.
Pilnik o gradacji 240 służy do 'zamykania' paznokcia po nadaniu mu dlugości i kształtu pilnikiem o niższej gradacji.

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie wybranie dwustronnego pilnika o gradacji 180/240. Dla osób zainteresowanych zamieszczam link do najlepszych w mojej ocenie pilników na polskim rynku - są wystarczająco ostre, by skrócić płytkę i delikatne dla paznokci. KLIKIle powinien trwać zabieg wykonywany w domu?

Około pół godziny. Oczywiście można pozwolić sobie na dłuższy relaks jeśli to możliwe.

Czy manikiur wykonany raz na tydzień wystarczy by dłonie codziennie były piękne?

Zdecydowanie nie. Dłonie trzeba bezwzględnie nawilżać każdego dnia. Kiedy? Kiedy tylko się da. Absolutnie obowiązkowe jest wtarcie kremu po każdym moczeniu dłoni. Do wykonywania codziennych domowych obowiązków (w tym gotowania - krojenie mięsa, warzyw itp) polecam wkładanie rękawiczek lateksowych lub gumowych). Przynajmniej raz dziennie należy wetrzeć w skórki olejek.

Czy dieta ma wpływ na wygląd dłoni oraz paznokci?

Tak! Wygląd paznokci, to czy są mocne czy słabe zależy od DNA. Nie oznacza to jednak, że możemy spocząć na laurach zwalając winę za wygląd paznokci na geny. Paznokcie zbudowane są między innymi z keratyny (podobnie jak włosy!). Keratyna jest niczym innym jak białkiem. Odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w wapń, witaminy oraz proteiny wzmocni paznokcie, sprawi, że włosy i cera nabiorą blasku. Warzywa, nabiał, ryby oraz mięso - wszystko to jest niezbędne dla piękna.

Jak wykonać manikiur?

Wyznacz sobie jeden dzień w tygodniu, w którym pół godziny poświęcisz tylko sobie. Męża i pociechy wygoń do kina czy na zakupy, a Ty włącz ulubioną muzykę lub film i zafunduj swoim dłoniom (i sobie) chwilę relaksu. Przygotuj na stole, podłodze czy też innej płaskiej powierzchni miseczkę z ciepłą wodą - rozpuść w niej odrobinę soli morskiej, mydła (choć polecam bardziej delikatny żel do twarzy dla cery suchej, gdyż mydło wysusza). Przygotuj niezbędne przybory i do dzieła!

Na skórki prawej dłoni nałóż preparat zmiękczający i zanurz palce w wodzie na kilka minut. Następnie osusz delikatnie dłoń ręcznikiem, ponownie nałóż preparat i delikatnie! odsuń skórki - kopytkiem odpychaj je w kierunku wału, patyczkiem wykonuj okrężne ruchy od jednego boku do drugiego. Czynności możesz powtórzyć. Jeśli jest to niezbędne wytnij skórki. W paznokcie i skórki wetrzyj olejek. Powtórz zabieg na lewej dłoni. Teraz możesz wykonać peeling dłoni. Wetrzyj krem lub nałóż maskę. Ręcznikiem papierowym dokładnie usuń resztki kremu i oliwki z paznokci, przetrzyj je zmywaczem (koniecznie bez witamin, gdyż jest on tłusty!) by odtłuścić płytkę (możesz użyć specjalnego preparatu odtłuszczającego, acetonu kosmetycznego, cleanera) i nałóż odżywke (lub jeśli malujesz paznokcie bazę, jedną lub 2 warstwy lakieru i preparat nawierzchniowy tzw top coat, który wydobędzie głębię koloru i wzmocni lakier).

Odczekaj aż odżywka/lakier wyschnie i gotowe.


Podziel się
oceń
0
0

O paznokciach słów kilka

poniedziałek, 13 sierpnia 2012 16:55

 

Paznokieć ma za zadanie chronić opuszek palca. Dzięki niemu nasze palce są wrażliwe na dotyk. Ułatwia wykonywanie różnych czynności (np. zapinanie ubrania czy podnoszenie igły – o ile pozwala na to długość). Paznokcie pomagają w diagnozowaniu chorób układowych tkanki łącznej i skóry. Mogą być także narzędziem obrony. Obecnie pełnią także rolę estetyczną.

 

Budowa (skład) paznokcia:

 • Keratyna (białko),

 • Woda (ok. 10%)

 • Lipidy (tłuszcze),

 • Wapń,

 • Minerały i pierwiastki.

 

Czynniki wzrostu paznokcia:

 • Ukrwienie,

 • Wiek (dzieci – szybko, osoby starsze – wolno),

 • Dieta,

 • Uszkodzenia łożyska (mogą spowolnić lub zatrzymać wzrost),

 • Czynniki zewnętrzne.

 

Dieta a paznokcie

Nasza dieta ma ogromny wpływ na wygląd i zdrowie paznokci.

Wygląd paznokci, to czy są mocne czy słabe zależy od DNA. Nie oznacza to jednak, że możemy spocząć na laurach zwalając winę za wygląd paznokci na geny. Paznokcie zbudowane są między innymi z keratyny (podobnie jak włosy!). Keratyna jest niczym innym jak białkiem. Odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w wapń, witaminy oraz proteiny wzmocni paznokcie, sprawi, że włosy i cera nabiorą blasku. Warzywa, nabiał, ryby oraz mięso - wszystko to jest niezbędne dla pięknych paznokci i skóry dłoni.

 


Podziel się
oceń
0
0

Lubię to

Archiwum